Új edzővel kezdjük az évet!

2016-01-02 14:32
2016. január elsejétől Michael Oenning lesz csapatunk új vezetőedzője, tájékoztatta Vancsa Miklós ügyvezető igazgató klubunk honlapját.

2016. január elsejétől Michael Oenning lesz csapatunk új vezetőedzője, tájékoztatta Vancsa Miklós ügyvezető igazgató klubunk honlapját.

Az 50 éves német szakember 1999-ben kezdte meg edzői karrierjét. Eleinte asszisztensként munkálkodott többek között Németország korosztályos válogatottjainál, és olyan kluboknál, mint a Borussia Mönchengladbach, vagy a Vfl Wolfsburg, majd 2008-tól már vezetőedzői pozíciókban is tevékenykedett. Irányította az FC Nürnberg csapatát a Bundesliga másodosztályában, amellyel ráadásul feljutó helyen végzett az idény végén, 2011 tavaszától pedig az első osztályú Hamburg edzője volt 15 mérkőzés erejéig.

Vancsa Miklós továbbá megköszönte Simon Antal munkáját, aki hivatalosan 2015. december 31-ig volt csapatunk élén, és meglehetősen nehéz időszakban segítette klubunkat. Szanyó Károly menesztését követően végérvényesen átvette az irányítást, segítségével rendeződtek a sorok, és csapatunkat elmozdította a kieső helyről a téli szünet előtt. Január elsejétől tehát Michael Oenning veszi át az irányítást, az általa vezetett edzői stáb sorsáról a közeljövőben lesz döntés.

A szakember szerződése 2016 nyaráig szól.